Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Under 17 North Divison 1 7 13 Jan 19
20 Jan 19
Eastern Suburbs
311 J Barnett 172 I Jeffery 27* S Rayner 25  B Ellis 3/73 TJ Carroll 2/35 JR Appleton 2/39
def Para Hills
168 J Tipping 99  L Esvelt 5/25
and 107 BL Appleton 36  L Esvelt 3/25 I Jeffery 2/0 B Middleton 2/14
Park 10 (No. 1) 
Under 15 North Division 2 7 13 Jan 19
20 Jan 19
Athelstone
126  C MARCH 2/13 B Pathirana 2/24
def by Eastern Suburbs
4/296 EA COOK 100* j sandhu 83*  
Max Amber Reserve 
U14 - Grading Div 1 4 4 Nov 18 Eastern Suburbs Green
6/108(cc)  MA Brdar 2/7
def Payneham Dukes
7/98(cc) TS Matthews 26  
Park 10 (No. 1) 
U14 - Grading Div 3 4 4 Nov 18 Hope Valley Demons
2/94(cc)  
def Eastern Suburbs White
6/49(cc)  AA Murray 2/4
St. Paul's College (West Oval - Turf) 
U12 - Grading Div 2 6 18 Nov 18 Eastern Suburbs Green
150 M Barnett 26  P Baulderstone 3/16
def Walkerville Panthers
131  Z TEO 2/8 M Barnett 2/11
Park 10 (No. 2) 
U12 - Grading Div 3 6 18 Nov 18 Brahma Lodge
5/143(cc) J Richardson 44* D Panwar 27*  L KAMENCAK 2/4
def Eastern Suburbs White
127 L KAMENCAK 42*  S Evans 2/12 K Osborn 2/16
Brahma Lodge Oval (Main Oval) 
U12 Twenty20 Competition 4 18 Jan 19 Eastern Suburbs Green
4/102(cc) J JAMIESON 39*  
def Eastern Suburbs White
2/92(cc)  
Victoria Park Sports Fields (Victoria Park Sports Fields - Oval #1) 
U14 Twenty20 Competition 4 18 Jan 19 Eastern Suburbs Green
4/113(cc) M Dean 35*  
def Glenunga Gold
7/84(cc) J Hattingh 29*  O Hatcher 4/5 M Schulz 2/7
Langman Reserve 
U14 Twenty20 Competition 4 18 Jan 19 Pooraka
v Eastern Suburbs White
Lindblom Park Ovals (Lincoln Park Oval 2) 
U14 Div 1 4 13 Jan 19
20 Jan 19
Walkerville Lions
7/216(dec) HM Grace 32 A Mittal 28*  M Schulz 2/21
def Eastern Suburbs Green
45  T Riggall 3/2 A Cavenett 2/4
and 4/31  
Walkerville Oval 
U14 Div 3 4 13 Jan 19
20 Jan 19
Eastern Suburbs White
v Brahma Lodge
7/134(cc)  
Park 10 (No. 1) 
U12 Div 1 5 20 Jan 19 Hope Valley Demons
142 NT Daw 53* EJ Scott 30  M Barnett 2/11 C Grant 2/16
def Eastern Suburbs Green
107 M Barnett 31  NT Daw 2/6 KT Samsudeen 2/16
St. Paul's College (East Oval - Hardwicket) 
U12 Div 3 5 20 Jan 19 Brahma Lodge
v Eastern Suburbs White
Brahma Lodge Oval (Main Oval) 
Under 10 11 18 Jan 19 Walkerville Jaguars
4/134(cc) W Binder 26*  
def Eastern Suburbs
6/114(cc)  A Chopra 2/19
Walkerville Oval