Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Adelaide Turf Cricket Association - Under 17 North Divison 1
Round SF - Sun 4 Mar 2018 (11:45AM)
WalkervilledefEastern Suburbs
Venue: Walkerville Oval [UBD 106L13]Match ID: 2721690
Umpires: Umpire1: Andrew Price  Umpire2: James Gooch  
Scorers:  Not specified
Hazel, Zachery
Mills, Nicholas
Bennetts, Samuel (+)
Rawat, Devendra
Madden, Scott
Wakeham, Alex
Greber, Liam J (c)
Bruening, Lucas
Hutchinson, Ben
Jani, Arjun
Madden, Nicholas
Rudola, Kartik
 
Coach: Giles, Daniel
 
Rajput, Suryansh
Dias, Rithik Y
Haskard, Angus
MARCH, FINN W
Esvelt, Levi
REID, JAMES (c)
Barnett, Jordan (+)
BOWLEY-SCHUBERT, LEO
Colley, Thomas W
Jeffery, Isaac
Trivedi, Het
Lucas, Sam W
 
Coach: Bowley, John
Adelaide Turf Cricket Association - Under 15 North Division 1
Round 10 - Sun 18 Feb 2018 (1:00PM), Sun 25 Feb 2018 (1:00PM)
Eastern Suburbsdef byIngle Farm (1)
Venue: Adelaide Uni - Park 10#2 [UBD 2H10]Match ID: 2724109
Umpires: Umpire1: David Steinway  
Scorers:  Not specified
Bentley, Nicholas
Rayner, Sam
Newman, James A
Parr, Lleyton
HILLIER, WILLS
Karetai, Matthew (+)
Town, Fraser W
GURUGE, CHANIDU
Wigg, Benjamin
Middleton, Ben
Basheer, James (c)
 
Coach: NOBLE, MATTHEW
Team Manager: Newman, Andrew
Scorer: Newman, Andrew
 
McKenzie, Cooper
Pryor, James
McCard, Lincoln
Phogat, Sahil
Singh, Simar
Singh, Kirtpal
Modi, Sharvil
Browning, Lucas
Zappia, Deklan J
Bambrick, Jonte
Bhutak, Vatsal
Patel, Divy
 
Coach: Pope, Nicholas
North Eastern Junior Cricket Association - BETA Accounting U12 - Grading Div 3
Round 4 - Sun 5 Nov 2017 (8:30AM)
Pooraka BluedefEastern Suburbs Condors
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Cossens, Lachlan
O'Brien, Lachlan
Wilson, Noah (+)
Singh, Prabhjot (+)
Starr, Cooper
Singh, Parminder
Singh, Harwinder
Singh, JeevanJyot
Casey, Josh
Vardaro, Graham (c)
Gaertner, Parker
 
Coach: Cossens, Marc
 
WILSON, SAM
KAMENCAK, LACHLAN
GREEN, LUCAS
ATIJATUPORN, JAYDEN M
MORRELL, MATTHEW
AMIR, ROHAIL
AMIR, AAYAN (c)
AMIR, JIBRAN
KAMENCAK, HAYDN
SCHEID, HAMISH
NEGOITA, ROBERT
NORTH, THOMAS
CHIB, VIR
 
Coach: MORRELL, DAVID
Team Manager: TSOUFLIDIS, JIM
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 2
Round 4 - Sun 5 Nov 2017 (8:30AM)
Eastern Suburbs Dragonsdef byGolden Grove Gold
Venue: Col. Waite Oval [UBD 119 P9]Match ID: 2739087
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
HADDAD, JACK
PERTL, ALEX P
JAMIESON, JONTY
TEO, ZACHARY (c) (+)
GHOSH, ARUNESH
SELTSIKAS, STEPHEN
CRAFTER, CHARLIE
MCGEE, JOSEPH
DAVIS, ASPEN S
Moule-Hooworth, Harry F
Barnett, Max
Hall, Anthony
 
Coach: HADDAD, MATTHEW
Team Manager: TSOUFLIDIS, JIM
 
Gallagher, Kai
Glen, Thomas
Payne, Jamieson
Gray, James
Aworth, Jack P
Lawlor, Harrison
LeRay, Matthew
Wilson, James
Scott, Luke (+)
Jomartz, Riley
Jankovic, Alex (c)
Kopec, Ryan
 
Coach: LeRay, Darren
Team Manager: LeRay, Coralie
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 2
Round 4 - Sun 5 Nov 2017 (8:30AM)
Brahma LodgedefEastern Suburbs Dragons
Venue: Brahma Lodge OvalMatch ID: 2740823
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Mattner, Ryan W
Scadden, William T
Fry, Cameron J
Edgecombe, Mitchell J
Bussenchutt, Jackson
Hasiuk, Levi
Clonan, Jackson (+)
Pitt, Mason
Versegi, Bradley
Haynes, Nash R
 
Coach: Bussenchutt, Brett
 
COOK, EDWARD A
Hoberg, Kai
Jesudason, Daniel S
Kerrison, Hector G
Nicholls, Max
Ross, Sam
Gill, Jake
Reid, Tom W
sandhu, jashan singh
Maerschel, Henry
Mahmood, Daanish
 
Coach: NICHOLLS, MARK
Scorer: COOK, RICHARD
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 3
Round 4 - Sun 5 Nov 2017 (8:30AM)
Eastern Suburbs CondorsdefHope Valley Devils
Venue: Adelaide Uni - Park 10#2 [UBD 2 H10]Match ID: 2748886
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Seltsikas, Nicholas
Wilkinson, Henry
Hatcher, Oliver (c)
Teo, Joseph
Morrell, Alexander J
Schulz, Max
Mudenagudi, Dhruv
Hamood, Jake
Hepworth, Luke
Drosd, Matteus
WIGG, NICHOLAS
Bell, Jonathon
 
Coach: HATCHER, SIMON
Team Manager: SCHULTZ, JASON
 
Kemp, Jeremy
Jackson, Emmett
Dave, Ambarish H
Sharma, Yash
Dunn, Tyson
Singh, Paramveer
Shimmin, Oliver W
Simcock, Bailey J
Phillips, Isabella
Stevens, Jacob B
Singh, Harneet
 
Coach: Kemp, Doug
North Eastern Junior Cricket Association - Marcellina Enfield U12 Div 1
Round SF - Sun 4 Mar 2018 (8:30AM), Sun 11 Mar 2018 (8:30AM)
Eastern Suburbs Dragons GreendefWalkerville Panthers
Venue: Col. Waite Oval [UBD 119 P9]Match ID: 2854199
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
HADDAD, JACK
PERTL, ALEX P
JAMIESON, JONTY
TEO, ZACHARY
Moule-Hooworth, Harry F
GHOSH, ARUNESH
GREEN, LUCAS
SELTSIKAS, STEPHEN
MCGEE, JOSEPH
DAVIS, ASPEN S
Barnett, Max
Crafter, Charlie
 
Coach: TSOUFLIDIS, JIM
 
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - BETA Accounting U12 Div 3
Round GF - Sun 18 Mar 2018 (8:30AM), Sun 25 Mar 2018 (8:30AM)
Eastern Suburbs Dragons Whitedef byGlenunga Blue
Venue: Margaret Bond ReserveMatch ID: 2854169
Umpires: Umpire1: Ronald Field  
Scorers:  Not specified
ATIJATUPORN, JAYDEN M
WILSON, SAM (c)
MOULE - HOOWORTH, CHARLES W
AMIR, AAYAN
KAMENCAK, LACHLAN
NORTH, THOMAS
KAMENCAK, HAYDN (+)
NEGOITA, ROBERT
AMIR, JIBRAN
SCHEID, HAMISH (+)
CHIB, VIR
AMIR, ROHAIL
MORRELL, MATTHEW
 
Coach: MORRELL, DAVID
Team Manager: TSOUFLIDIS, JIM
 
Ligertwood, Fred
Ligertwood, Rocco
Whittle, Max
Jayachakaran, Vithushan
Haarhoff, Ryan
Lannan, Christopher (+)
Selway, Reilly
Flower, Maxie
Kerry, Lachlan (c)
Flower, Petey
Jayachakaran, Ruckshan
Kidman, Remington
Dharam, Daksh
Dharam, Sanigdha
Raymond, Steven
 
Coach: Kerry, Ben
North Eastern Junior Cricket Association - U14 Div 2
Round GF - Sun 18 Mar 2018 (8:30AM), Sun 25 Mar 2018 (8:30AM)
Eastern Suburbs Dragons Greendef byMawson Lakes
Umpires: Umpire1: Sunnyul Islam  
Scorers:  Not specified
COOK, EDWARD A
Hoberg, Kai
Jesudason, Daniel S
Zadow, Samuel
Kerrison, Hector G
Nicholls, Max
Gill, Jake
Reid, Tom W
sandhu, jashan singh
Maerschel, Henry
Mahmood, Daanish
 
Coach: NICHOLLS, MARK
Scorer: COOK, RICHARD
 
Henwood, Dylan
Henwood, Cooper
Blackwood, Jackson F
Patel, Krish M
PITRODA, HARSH J
Iyer, Anirudh
Sloan, Joshua D (+)
Joshi, Het
Mathew, Joe
Patel, Hari (c)
Pritchard, Aaron
Bauer, Vincant
gurumoorthy, Rajesh
patel, Shiv k
 
Coach: Blackwood, Adam
North Eastern Junior Cricket Association - Mega Courts Under 10 Continued
Round 15 - Sun 11 Mar 2018 (8:30AM)
Brahma LodgedefEastern Suburbs
Venue: Thomas More CollegeMatch ID: 2830146
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Evans, Sophie (c)
tisdale, callum
Taylor, Lincoln
Hilton, Ryan
Taylor, Bailey
Evans, Luke (+)
Williams, Hayden (+)
 
Coach: Hilton, Shane J
 
DROSD, ANDRE
THATCHER, DARCY
SMART, CHARLIE
Crafter, Oscar
Abraham, Jeevan
Abraham, Roshan
CHIB, VAIBHAV
Dixon, James G
 
Coach: TSOUFLIDIS, JIM
North Eastern Junior Cricket Association - U14 Twenty20 Competition
Round 1 - Mon 22 Jan 2018 (5:00PM)
Brahma LodgedefEastern Suburbs White
Venue: Brahma Lodge OvalMatch ID: 2829756
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Bussenchutt, Jackson
Clonan, Jackson
Edgecombe, Mitchell J
Fry, Cameron J
Haynes, Nash R
Mattner, Ryan W
Pitt, Mason
Versegi, Bradley
Hasiuk, Levi
Scadden, William T
Marshall, Josh
 
Coach: Bussenchutt, Brett
 
Morrell, Alexander J
Mudenagudi, Dhruv
Hamood, Jake
Hepworth, Luke
Hatcher, Oliver
Schulz, Max
Seltsikas, Nicholas
Bell, Jonathon
Wilkinson, Henry
 
Coach: HATCHER, SIMON
Team Manager: SCHULTZ, JASON