Team Selections

Season 
Round 
Grade 
North Eastern Junior Cricket Association - U14 Div 1
Round SF - Sun 17 Mar 2019 (8:30AM)
PaynehamdrewEastern Suburbs Green
Venue: Payneham OvalMatch ID: 3104598
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Teo, Joseph
Drosd, Matteus
Morrell, Alexander J
Schulz, Max
Hatcher, Oliver
Mudenagudi, Dhruv
Seltsikas, Nicholas
Bell, Jonathon (c)
Hamood, Jake
NORTH, THOMAS
McDonald, Angus
 
Coach: HATCHER, SIMON
Team Manager: Schulz, Jason
Scorer: Schulz, Jason
North Eastern Junior Cricket Association - U14 Div 3
Round SF - Sun 17 Mar 2019 (8:30AM)
Golden Grove GolddefEastern Suburbs White
Venue: Harpers FieldMatch ID: 3104610
Umpires: Umpire1: John Williams ATCA  Umpire2: Shaun Wild  
Scorers:  Not specified
Polkinghorne, Joshua
Davey, Bradley
LeRay, Matthew (c)
Shannon, Jake
Aworth, Jack P
Gillard, Jack
Lawlor, Harrison
Birrell, Cody (+)
Gordon, Seth
Scott, Luke
Gallagher, Kai
Burt, Noah (+)
 
Coach: Johns, Samuel
Team Manager: LeRay, Coralie
 
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - U12 Div 1
Round SF - Sun 24 Mar 2019 (8:30AM)
Eastern Suburbs Greendef byGlenunga Comets
Venue: Langman ReserveMatch ID: 3104154
Umpires: Umpire1: Edward Branson  Umpire2: Ali Rashid Cheema  
Scorers:  Not specified
Barnett, Max
Cripwell, Luke
Fotheringham, Thomas
Ghosh, Arunesh
Grant, Connor
JAMIESON, JONTY
MCGEE, JOSEPH
Rees, Mitchell
SELTSIKAS, STEPHEN
TEO, ZACHARY
 
Davies, Evan
Michael, Henry
Hogben, Aston
Yelland, Henry
Stapleton, Max (sub)
Laing, Jesse
White, Harry (+)
Estcourt Hughes, Lachlan (+)
Siegele, Oliver (c)
Willcox, Hugh
North Eastern Junior Cricket Association - U12 Div 3
Round SF - Sun 24 Mar 2019 (8:30AM)
Eastern Suburbs WhitedefPooraka Blue
Umpires: Umpire1: Thomas Lancione  Umpire2: Supratim Bhattacharya  
Scorers:  Not specified
Brownbill, Adam (+)
Mudenagudi, Paartha
AMIR, AAYAN
DROSD, ANDRE
Ruff, Hamish (+)
MORRELL, MATTHEW
KAMENCAK, LACHLAN
Wilkinson, Ivan
NEGOITA, ROBERT
AMIR, ROHAIL (c)
ATIJATUPORN, JAYDEN M
 
Srinivasa Raja, Mithran
Casey, Josh
Wilton, Jack
Gaertner, Parker
Starr, Cooper
Creasey, Markus
Andrew, Samuel
Goldsworthy, Blake
North Eastern Junior Cricket Association - U14 Twenty20 Competition
Round 3 - Fri 23 Nov 2018 (5:00PM)
ModburydefEastern Suburbs White
Venue: Modbury OvalMatch ID: 3088106
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Axon, Blake L (+)
Coolen, Noah
Crawford, Emma
Ellis, Simon
Grant-Matcott, Paul
Jackway, Taj K (c)
Jelly, Archer
Jelly, Hudson
Millett, Isaac
Washington, Jonathan
Sharma, Agrim
 
CRAFTER, CHARLIE (c)
Black, Jiae
DAVIS, ASPEN S
Walker-Roberts, Blake
Zappia, Domenic
Wilson, Harvey
KAMENCAK, HAYDN
grant, tom (+)
Hall, Anthony
AMIR, JIBRAN
SCHEID, HAMISH
 
Coach: NOBLE, MATTHEW
North Eastern Junior Cricket Association - U14 Twenty20 Competition
Round 3 - Fri 1 Feb 2019 (5:00PM)
Para Hillsdef byEastern Suburbs Green
Venue: Para Hills (Oval #1)Match ID: 3088108
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Brown, William (c)
Maeder, Luke
Power, Zac (+)
Tredrea, Isaac J
Hartog, Brodie
Thakkar, Vatsal J
Noble, Mitchell I
Sidhu, Armaanpreet S
Nunez, Seth
syed, wajahat h
Mehta, Aditya K
 
Drosd, Matteus
Morrell, Alexander J
Schulz, Max
Hatcher, Oliver
Mudenagudi, Dhruv
Bell, Jonathon
Wilkinson, Henry
NORTH, THOMAS
McDonald, Angus (c)
Teo, Joseph
Hamood, Jake
North Eastern Junior Cricket Association - U12 Twenty20 Competition
Round 4 - Fri 18 Jan 2019 (5:00PM)
Eastern Suburbs GreendefEastern Suburbs White
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
SELTSIKAS, STEPHEN
Barnett, Max
Grant, Connor
JAMIESON, JONTY
Ghosh, Arunesh
Fotheringham, Thomas (+)
Cripwell, Luke
 
Coach: Jamieson, Justin
Team Manager: Jamieson, Justin
 
DROSD, ANDRE
ATIJATUPORN, JAYDEN M
MORRELL, MATTHEW
AMIR, ROHAIL (c)
AMIR, AAYAN
NEGOITA, ROBERT
Ruff, Hamish (+)
Brownbill, Adam (+)
Wilkinson, Ivan
Mudenagudi, Paartha
 
Coach: MORRELL, DAVID
North Eastern Junior Cricket Association - U12 Twenty20 Competition
Round 4 - Fri 18 Jan 2019 (5:00PM)
Eastern Suburbs GreendefEastern Suburbs White
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
SELTSIKAS, STEPHEN
Barnett, Max
Grant, Connor
JAMIESON, JONTY
Ghosh, Arunesh
Fotheringham, Thomas (+)
Cripwell, Luke
 
Coach: Jamieson, Justin
Team Manager: Jamieson, Justin
 
DROSD, ANDRE
ATIJATUPORN, JAYDEN M
MORRELL, MATTHEW
AMIR, ROHAIL (c)
AMIR, AAYAN
NEGOITA, ROBERT
Ruff, Hamish (+)
Brownbill, Adam (+)
Wilkinson, Ivan
Mudenagudi, Paartha
 
Coach: MORRELL, DAVID
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 1
Round 4 - Sun 4 Nov 2018 (8:30AM)
Eastern Suburbs GreendefPayneham Dukes
Venue: Park 10 (No. 1)Match ID: 2976954
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Teo, Joseph
Drosd, Matteus
Morrell, Alexander J
Schulz, Max
Hatcher, Oliver (c)
Mudenagudi, Dhruv
Seltsikas, Nicholas
Bell, Jonathon
Hamood, Jake
NORTH, THOMAS
McDonald, Angus
 
Coach: HATCHER, SIMON
Team Manager: SCHULTZ, JASON
Scorer: Hatcher, Simon
 
Brdar, Andre J
Towers, Christopher M
Turnbull, Tom J
Morkunas, Charlie H
Matthews, Tyson S
Scott, Marcus O
Holmes, Joseph A
Jeyakumar, Haresnan
Binstead, Bradley W
Smith, Jake T
Brdar, Martin A
Arora, Aarnav
Saunders, Jay C
 
Coach: Turnbull, Jason P
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 3
Round 4 - Sun 4 Nov 2018 (8:30AM)
Hope Valley DemonsdefEastern Suburbs White
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Murray, Adam A
Wishart, Christian
Van Aardt, Anton (+)
Dave, Ambarish H
Hughes, Aidan
Trezise, Nathan J
Singh, Anshveer
Dunn, Tyson R
Incoll, Joshua (c)
Phillips, Isabella
Tulloch, Benjamin A
 
Coach: Murray, Andrew D
Team Manager: Hughes, Owen
 
Walker-Roberts, Blake
Wilson, Harvey
grant, tom (+)
Zappia, Domenic
CRAFTER, CHARLIE (c)
DAVIS, ASPEN S
AMIR, JIBRAN
Hall, Anthony
KAMENCAK, HAYDN
SCHEID, HAMISH
Black, Jiae
Potter, Ned
 
Coach: NOBLE, MATTHEW
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 2
Round 6 - Sun 18 Nov 2018 (8:30AM)
Eastern Suburbs GreendefWalkerville Panthers
Venue: Park 10 (No. 2)Match ID: 2979540
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
JAMIESON, JONTY (c)
Grant, Connor
Barnett, Max
TEO, ZACHARY (+)
SELTSIKAS, STEPHEN
Rees, Mitchell
Fotheringham, Thomas
Cripwell, Luke
MCGEE, JOSEPH
Ghosh, Arunesh (+)
 
Coach: Jamieson, Justin
Team Manager: Jamieson, Justin
 
Kulkarni, Atharva
Dassanayake, Kavindu
Sood, Vivaan (+)
Gunther, Alex
Nair, Krishen
Malhotra, Luca
Murphy, Liam
Nair, Akshara
Baulderstone, Patrick
Gilhotra, Balsehaj
Czechowicz, Gustaw (+)
Holland, Will (c)
 
Coach: Murphy, Brett
Team Manager: Nair, Kris
Scorer: Gunther, Nick
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 3
Round 6 - Sun 18 Nov 2018 (8:30AM)
Brahma LodgedefEastern Suburbs White
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 2979576
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Richardson, Jace (c)
Sheth, Jevick B (+)
Osborn, Keith
Evans, Luke
Hilton, Ryan (+)
Taylor, Lincoln
Panwar, Deepak
Evans, Sophie
Taylor, Bailey
 
Wilkinson, Ivan
KAMENCAK, LACHLAN (c)
Brownbill, Adam (+)
ATIJATUPORN, JAYDEN M
DROSD, ANDRE
MORRELL, MATTHEW
NEGOITA, ROBERT
Ruff, Hamish (+)
Mudenagudi, Paartha
AMIR, ROHAIL
AMIR, AAYAN
 
Coach: MORRELL, DAVID
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10
Round 19 - Sun 24 Mar 2019 (8:30AM)
Glenunga Supernovasdef byEastern Suburbs
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Dalton, Oliver
White, Bernie
Ganesan, Rohan (+)
MEHTA, ANISH
Hogben, Chase (c)
Ryan, Ben
Di Bucchianico, Zac
Orchardson, Oliver (+)
 
Coach: hogben, darron l
 
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Under 17 North Divison 1
Round SF - Sun 3 Mar 2019 (11:45AM)
WalkervilledefEastern Suburbs
Venue: Walkerville OvalMatch ID: 2964176
Umpires: Umpire1: Andrew Price  Umpire2: Konrad Date  
Scorers:  Not specified
Bennetts, Samuel (+)
Rawat, Devendra
Wilksch, Lucas
Greber, Liam J (c)
Vabale, Samir
Gray, Oscar
Kriek, Daniel
Madden, Nicholas
Rudola, Kartik
Singh, Vikas
Grech, Thomas
Smith, Veaco
 
Coach: Greber, Scott
 
Newman, James A
HILLIER, WILLS
Haskard, Angus
Esvelt, Levi (c)
Barnett, Jordan (+)
Rayner, Sam
Jeffery, Isaac
Wigg, Benjamin
Davidson, Austin
Middleton, Ben
Basheer, James D
Colley, Thomas W
 
Coach: Newman, Andrew
Team Manager: Newman, Andrew
Scorer: Newman, Andrew
Adelaide Turf Cricket Association - Under 15 North Division 2
Round GF - Sun 10 Mar 2019 (12:15PM)
PoorakadefEastern Suburbs
Umpires: Umpire1: Grant Potter  Umpire2: Peter Perkins  
Scorers:  Not specified
Walker, Nathan
Wood, Ethan
Reeves, Ayden
Latham, Tyler
Mitchell, Sean
McInnes, Cooper J
Karalus, Kobi
Jones, Caleb
Videon, Tyson
Hanson, Jack
Dwyer, Hunter
Skeens, William O
 
COOK, EDWARD A
Hoberg, Kai
Jesudason, Daniel
Zadow, Samuel
Kerrison, Hector G
Nicholls, Max
Gill, Jake
MARCH, CAM
sandhu, jashan singh
Grant-Cross, Zach
Mahmood, Daanish
Pathirana, Binuga